Ми часто розповідаємо історії дітей, яким допомагаємо, оскільки розділяємо думку, що всі приклади наших підопічних - це про мужність та цінність життя. Також це історії про те, наскільки різною є благодійність, адже добрі справи - це не лише про куплені медикаменти чи привітання з Новим роком у відділенні. Благодійність - це постійні кроки до якісних результатів та реальних змін.
Сьогодні ми ділимося однією з них. Віка Вайпан закінчила лікування на початку 2020 року. Тоді вона перенесла 2 операції, оскільки на одній нозі була пухлина, а на іншій - метастаз. Віка запам’яталася реабілітологам як дівчинка, яка найдовше від усіх після операції не могла стати на милиці та поступово вчитися ходити. Спочатку їй було важко повірити у власні сили та довіритися реабілітологам, проте вже зараз хода пацієнтки практично рівна і без милиць.
Ремісія тривала у Віки 10 місяців, проте на черговому обстеженні лікарі знайшли метастази в легенях. Знову призначення операцій та реабілітація після них. Зараз Віка поступово відновлює сили і з задоволенням робить дихальні вправи та займається на мотомеді, адже кожна вправа - це запорука вільно рухатися у майбутньому.
Вже більше десяти років щодня реабілітологи нашого фонду допомагають пацієнтам Інституту раку адаптуватися до трансформацій тіла й пропрацьовують кожен м’яз, щоб відновити рухливість, яка була до операції.
І саме завдяки нашій спільній роботі щорічно до 100 дітей, як Віка, отримують належну допомогу.
Фізична реабілітація онкохворих дітей, які перенесли операцію з видалення пухлини кістки або ж самої кістки, - невід’ємна частина нашої діяльності. В залежності від діагнозу та ситуації, уражену раком кістку можуть замінити на донорську або ендопротез, які дозволяють в майбутньому повноцінно рухатися. На жаль, інколи кінцівку доводиться ампутувати. Але які б зміни в організмі маленького пацієнта не відбулися, реабілітація допомагає пристосуватися до них і звикнути до свого нового тіла.
Віка продовжує боротьбу за життя, і в цьому їй допомагаємо ми, зокрема наші реабілітологи. Фахівці сумлінно працюють з маленькими пацієнтами, радіють разом з ними кожному куту згину коліна та першим крокам після операційного втручання. Це можливо лише завдяки небайдужим доброчинцям та постійним партнерам - організації «Soleterre» та Фонду пам’яті родини Гинянських.
Щоб реабілітація й надалі була частинкою нашої допомоги на шляху до одужання, підпишіться на регулярний платіж проекту вже зараз: https://zaporuka.org.ua/projects/fizychna-reabilitatsiia/