Історія фонду

Історія фонду «Запорука» почалася у 2005 році. Саме тоді наша лідерка Наталія Оніпко познайомилися з італійським фондом Soleterre і почала волонтерську діяльність у Національному інституті раку в Києві. Наталі знадобилося три роки, аби разом з італійськими професійними благодійниками та вже своєю командою створити підґрунтя для заснування власного фонду, який працюватиме згідно з європейськими принципами.

9 1

Створення «Запорука»

 

У 2008 році головними напрямами  діяльності фонду стали психосоціальна турбота про родини з онкохворими дітьми та посилення лікарень, аби забезпечити підопічних, дітей з онкологічними захворюваннями, належним лікуванням.

1 1

Служба психологічнох підтримки

 

У 2008 році ми організували постійну роботу психологічної служби в Національному інституті раку. Наші фахівці по сьогоднішній день надають підтримку як дітям, так і рідним, які перебувають поруч з дитиною під час лікування.

Kabinet Reab Nir 3 1

Запуск реабілітаційної служби

 

Поступово після налагодження регулярної роботи психологів при лікарні створили у 2010 році службу фізичної реабілітації в НІРі. Відкрили й повністю облаштували окремий кабінет для фізичної реабілітації дітей під час лікування.

2009 рік — відкриття «Дачі»

У 2009 році ми відкрили «Дачу» — перший в Україні родинний дім для проживання сімей із онкохворими дітьми поряд із лікарнею. Вона стала «серцем Запоруки», адже уособлює суть нашої місії — дає можливість родині весь час лікування триматися разом, не відмовляючись від свого звичного життя. Поява «Дачі» змінила підхід у лікуванні онкохворих дітей в Інституті раку – з’явилася можливість приділяти більше уваги дітям із найскладнішими випадками захворювання.

Dacha Zhuliany 1 Scaled

Того ж року ми кардинально переобладнали діагностичну лабораторію НІРу, що забезпечило отримання більш точного діагнозу. В Інституті нейрохірургії повністю відновили операційне відділення відповідно до сучасних стандартів. І це значно підвищило якість хірургічних операцій.

307186207 354906906768112 2105470367126069527 N

Яким був наш 2010 рік?

Перемогли у Національному конкурсі «Благодійник року-2010» у номінації «Благодійна організація». Ініціювали інформаційну кампанію національного рівня серед педіатрів «Попередимо біду» Київської, Сумської, Миколаївської, Волинської, Івано-Франківської областей. Мета – допомогти лікарям первинної ланки виявляти ознаки онкологічних захворювань у дітей на початковій стадії.

Почали організовувати щорічний «Табір переможців», до якого з різних куточків України з’їжджаються діти, які перемогли рак. Так ми руйнували стереотип про фатальність онкологічної хвороби, демонструючи позитивні приклади дітям, які і далі продовжують боротьбу й шукають сили та мотивацію на її подолання.

Tabir Peremozhtsiv Scaled

2014 рік

Стали лідером Національного рейтингу Благодійників 2014 у номінації «Витрати у сфері охорони здоров’я». Взяли під опіку ще одну лікарню — Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові, де спочатку вже традиційно відкрили психологічний кабінет. Згодом підсилили сучасним медичним обладнанням та кардинальною реконструкцією онкогематологічного відділення. 

Mariana

2017 рік

Розпочали працюватити над архітектурним проєктом будівництва нової незалежної «Дачі» — першого в Україні родинного дому для сімей із важкохворими дітьми поблизу лікарні.

Budivnytstvo 1 1 Scaled

2020 рік

Здійснювали комплексний захист проти Covid-19, аби вірус не завадив дітям лікуватися вчасно, безперервно та безпечно. Для цього запровадили безоплатне ПЦР тестування, здійснювали озонування відділення в Інституті нейрохірургії, встановили дозатори для дезрозчинів та бактерицидні опромінювачі в Інституті раку.

Mufid Majnun Oi20ehignd4 Unsplash Scaled

Упродовж 2022–2023 років

Попри повномасштабну війну, яку розпочала росія проти України, нам вдалося:

відкрити клініку трансплантації кісткового мозку та успішно здійснити першу операцію дитині;

розпочати комплексну співпрацю з Першим медичним об’єднанням у Львові, до складу якого входять 6 лікарень;

створити документальний фільм «Дача», прем’єра якого відбулася у Мистецькому Арсеналі в Міжнародний день онкохворої дитини – 15 лютого 2022 року;

відкрити нову незалежну «Дачу» у Києві, до будівництва якої приєдналися 65 партнерів та тисячі людей із різних країн світу;

оновити частину приймального відділення для важкохворих пацієнтів у ЗУСДМЦ у Львові;

запустити великий Центр фізичної реабілітації в Інституті раку — перший в Україні при онколікарні;

створити книгу «Ніколи не здавайся!» з життєствердними історіями для підтримки дітей, які проходять фізичну реабілітацію;

відкрити ще два напрями своїй діяльності — підсилення громад та допомога в лікуванні людей із травмами війни.

Photo 2023 10 31 14 37 12 1

Ефективно робити свою справу навіть у буремні часи нам допомагає багаторічний досвід та довіра наших партнерів. А також людяність кожного члена нашої команди, яка робить «Запоруку» тим, ким вона була, є і залишатиметься надалі — благодійним фондом, котрий завжди поруч й допомагає українцям з гідністю долати виклики.