Створюючи фонд, ми вже на старті розуміли, що обов'язковими напрямками його діяльності стануть психологічна допомога та фізична реабілітація. Бо допомога в лікуванні - це лише частина нашої місії. Не менш важливим є робота над наслідками хвороби.
Кабінет реабілітації ми організували в Інституті раку 13 років тому, майже одразу із заснуванням фонду. Завдяки нашим донорам і партнерам він добре оснащений сучасним обладнанням. Але головною цінністю нашого центру є люди. Фахівці, від професіоналізму яких залежить успіх реабілітації, і які за ці 13 років допомогли більше 500 підопічним стати на ноги та повноцінно жити після операційних втручань.
Тетяна Маковська працює в центрі 12 років. До нас вона прийшла дитячим масажистом. Сьогодні вона досвідчений реабілітолог та керівник служби:
"Мені дуже подобається моя робота, тому що я бачу її результат. Ще тиждень тому дитина лежала майже без руху, а тепер вже самостійно стоїть, ходить. Починати реабілітацію потрібно якомога швидше. Наприклад, ще до операції дитину потрібно навчити правильно стояти на милицях. Після операції це завжди складніше і всьому дитина вчиться заново. Важливо також навчити її правильно дихати. Для цього ми розробляємо комплекс дихальних вправ, навчаємо, а потім контролюємо їх виконання. Дихання - базова тема. По-перше, функція легенів не відразу відновлюється після операції, а, по-друге, правильне дихання допомагає справлятися з панікою, стресом.
Після операції ми починаємо працювати з дитиною з дозволу лікаря. Як правило, реабілітаційний період триває від 6-8 місяців. Надзвичайно важливо набратися терпіння і пройти весь курс, аби уникнути серйозних наслідків - порушення ходи, різні деформації та набряки, розвиток контрактур, при яких кінцівка не може повністю згинатися або розгинатися в одному або декількох суглобах.
З кожною дитиною реабілітація відбувається по-різному. Але кожного разу є мета і стратегія її досягнення. А оскільки всі діти різні, то й підхід до них різний. З кимось досить просто пограти в ляльки, щоб малюк став робити необхідні вправи. А для іншого залучаємо психолога, щоб разом знайти мотив.
Через коронавірус довелося частково перейти в онлайн формат. З одного боку, це ускладнює роботу - контролювати пацієнта стало важче. Аз іншого - дало можливість усвідомити, що дистанційна реабілітація можлива і для для дітей з в інших міст.
За всі ці роки роботи з дітьми ще раз переконалася, наскільки вони сильніші, мудріші, терплячі, ніж ми, дорослі, про них думали. Всі вони герої. Пишаюся кожним, з ким довелося працювати».
У 2020 році партнером проекту «Фізична реабілітація» є Фонд імені Родини Гинянських Winner Group Ukraine.
Підтримати проект можна за посиланням: https://zaporuka.org.ua/projects/fizychna-reabilitatsiia/