27 травня фахівці Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру мали нагоду поспілкуватися з колегами з Італії на тему попередження та лікування інфекцій в пацієнтів, яким була здійснена трансплантація кісткового мозку.
За статистикою, інфекція - це причина смерті близько 30% пацієнтів в перші 100 днів після аутотрансплантації, коли сам пацієнт є донором. Навколо дитини має бути максимальний рівень стерильності, оскільки протягом трансплантації спочатку “вбивають” кістковий мозок хіміотерапією, після якого в пацієнта немає стійкості до інфекцій.
Зоряна Кизима, дитяча лікарка-онкологиня про зустріч:
"Щиро вдячна нашим колегам з Італії за бажання та можливість поділитись досвідом у галузі, яку ми лише починаємо на теренах нашого медичного центру. Надзвичайно цінною є інформація про конкретні інфекції, які треба попереджувати у посттрансплантаційному періоді, а також рекомендації щодо можливості вакцинації пацієнтів від SAR-CoV-2 після проведення ТКМ."
Зустріч пройшла в рамках проекту створення відділення трансплантації кісткового мозку у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі у Львові за підтримки Благодійного фонду “Запорука” та італійських партнерів Fondazione Rosa Pristina і Soleterre Onlus.