Благодійний фонд «Запорука» відкрив перший в Україні родинний дім «Дача», де сім’ї важкохворих дітей можуть проживати безоплатно поруч з лікарнею. Дім створений для дітей, які проходять лікування у Києві, далеко від рідної домівки. 

Історія «Дачі» почалася з 2009 року – саме відтоді фонд «Запорука» дає можливість родинам бути разом під час лікування дитини. Раніше «Дача» винаймала приміщення. За довгі роки існування проєкту до 24 лютого 2022 року на старій орендованій «Дачі» проживали 1347 дітей різного віку з усіх куточків країни, які лікувалися в атмосфері родинного затишку. Та питання безпеки, стабільності й комфорту підопічних доволі швидко надихнули команду фонду на створення незалежного родинного дому. Тож у 2018 році фонд «Запорука» спільно з партнерами заклали першу цеглинку великого будівництва нової незалежної «Дачі», яке тривало 5 років. Вартість будинку – близько 1,5 млн євро. Створили «Дачу» за кошти благодійників, міжнародних організацій та українських компаній. 

 

 

«Сьогодні нарешті відкрили двері дому для «дачників». Ми подолали чимало викликів на цьому шляху – бюрократія, пандемія, війна … Але ніколи не зупинялись, оскільки від першого дня вірили у проєкт та розуміли його цінність. Наша «Дача» – це дім, створений з любов’ю до родин, що долають непрості життєві виклики. Родинний затишок і турбота – основні цінності, покладені у фундамент «Дачі». Саме це відчувають наші підопічні – родини «дачників», які раніше вже проживали в будинку під час лікування. Нову незалежну «Дачу» ми зробили ще більш затишною та комфортною, а головне – безпечною. І все це стало можливо завдяки підтримці партнерів, які долучились до створення «Дачі». Ми побудували її разом з 65 компаніями, серед яких – і свідомий український бізнес, і міжнародні організації», – говорить засновниця й президентка   благодійного фонду «Запорука» Наталія Оніпко.

 

 

Новий сучасний будинок, спеціально побудований для проєкту "Родинний дім «Дача»", є унікальним в Україні. Це не просто 950 квадратних метрів житла, а цілий комплекс підтримки для дітей та їхніх сімей під час лікування та відновлення. У будинку передбачені:

  • 13 сімейних кімнат для комфортного проживання;  
  • простори загального користування, включаючи кухню та їдальню; 
  • ігрові та навчальні зони; 
  • кабінети психолога та фізичної реабілітації. 

Також на території «Дачі» облаштували бомбосховище, щоб гарантувати безпеку мешканцям під час повітряних атак. 

 

 

Відкривали двері нового будинку:  

  • Наталія Оніпко – засновниця й президентка фонду «Запорука»;
  • Олена Єфименко – директорка Національного інституту раку;
  • Володимир Жовнір – директор «Охматдит»;  
  • Ірина Суслова – Представниця Уповноваженого з прав дитини;
  • Дар’я Герасимчук – радниця–уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.
  • представники компаній, які долучились до створення родинного дому

На урочистому відкритті були також підопічні фонду, які раніше жили на старій «Дачі» під час лікування раку. Це пацієнти, які вже одужали й на власному досвіді відчули терапевтичний ефект «Дачі». Фонд «Запорука» створює умови, аби життя дитини не ставало на паузу, а продовжувалось, попри складне лікування. Родинний затишок, улюблені ігри, нові друзі зі схожим досвідом, які зрозуміють і підтримають у скрутну мить – усе це про життя на «Дачі», куди от-от заселяться нові родини. 

Підтримати родинний затишок на «Дачі» можна за посиланням