Трансплантація кісткового мозку поділяється на два типи: аутологічну (пацієнту пересаджують власні здорові стовбурові клітини) та алогенну (пересадка стовбурових клітин від донора).
Залежно від діагнозу, пацієнту призначають один з видів трансплантації. За умов аутологічної трансплантації пацієнта під’єднують до сепаратора крові, який очищає та “відбирає” здорові клітини у колект клітин. Зібрані здорові клітини не переливають одразу: спершу потрібно “вбити” кістковий мозок, повністю уражений раковими клітинами. Хімієтерапія може тривати від декількох тижнів, й увесь цей час здорові клітини потребують належного зберігання.
Щоб зберегти їх для первозданному вигляді, колект клітин зберігається у кріобанку. Крім стовбурових, у ньому також заморожують клітини пухлини для порівняння їхніх різних видів чи яйцеклітини дівчаток, щоб ті у дорослому віці могли б мати дітей.
Спільно з партнерами Soleterre Onlus та Fondazione Rosa Pristina ми нещодавно закупили кріосховище для нового відділення трансплантації кісткового мозку у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі у Львові.
З кріосховищем ЗУСДМЦ стає унікальним медичним закладом, що впроваджуватиме інноваційні технології заради одужання маленьких пацієнтів та разюче вплине на лікування онкологічної та онкогематологічної патології на Західній Україні.
Ми незмінно вдячні партнерам Soleterre Onlus та Fondazione Rosa Pristina, які за останнього візиту до Львова вкотре запевнили нас, що продовжуватимуть сприяти розвитку української медицини заради її майбутнього.