Підтримка близьких та внутрішня мотивація1f64c Дві головні умови успішної фізичної реабілітації дитини. В іншому випадку пройти довготривалий, виснажливий та болісний шлях до «нормального» життя їй буде вкрай важко.

 

Тож, тати та матусі, сестри та брати, бабусі та дідусі, а також ті, хто візьме на себе відповідальність бути поряд впродовж всього процесу, ось «база», про яку вам слід пам’ятати270c

 

1f9e1Налаштуйтеся на перемогу. Вимикайте жалість, вмикайте стриманий оптимізм.
1f9e1Запасіться терпінням. Психолог, який входить до реабілітаційної команди, зможе цьому посприяти (так-так, є спеціальні і дуже ефективні поради та вправи, зокрема «як втримати себе в руках»)1f643
1f9e1Довіряйте команді фахівців. Перебувайте з ними в контакті. Не соромтесь — запитуйте все, що вас цікавить (по темі, звісно1f609)
1f9e1Усвідомте, що ви — частина команди, тож будьте активні. Проте пам’ятайте, що головний тут лікар, тож не слід давати поради щодо термінів та реабілітаційних вправ. Залиште це професіоналам.
1f9e1Дізнайтеся, як правильно «пацієнта» доглядати, чим годувати, який зручний одяг та взуття приготувати.
1f9e1Створіть приємну атмосферу. Хай дитину оточують приємні речі: улюблена чашка, сімейне фото, малюнки друзів.
1f9e1Намагайтеся говорити не про хворобу, а про повсякденні речі: цікаві фільми, книжки, мультики. Разом мрійте, будуйте плани на майбутнє, згадуйте найкращі моменти зі свого життя. Жартуйте.
1f9e1Не робить все за дитину! Так, вам буде дуже хотітися цього, але «ніт»! Вона повинна відчувати себе людиною, в яку вірять, що вона впорається.
1f9e1Не критикуйте! Це змусить дитину опустити крила.
1f9e1Підбадьорюйте та заохочуйте: «Ти молодець. Не переживай. Робити такі вправи не так просто. Але нічого — не вийшло сьогодні, завтра спробуємо ще раз. Впевнена/ний, що в тебе все вийде».

 

Тільки так!