Evac2

Коли ми самі не можемо покинути потенційно небезпечну зону, хоча маємо можливість, що нас тримає? Майно рухоме чи не рухоме, домашні улюбленці, близькі...

Запитайте себе, що то за явища, люди чи речі, заради яких ви жертвуєте своєю фізичною безпекою? Чи все ж страх покинути домівку більший, ніж потреба в безпеці?

Насправді, залишитись де ви є – це теж вибір. І цей вибір не є неправильним. Проте за кожним зробленим вибором стоять наслідки. Чи готові ви до наслідків, які можуть вас спіткати, якщо залишитесь там, де «гаряче»?

Це та дилема, обдумування якої може найбільше спонукати вас евакуюватися. Проте внутрішній діалог із собою налагоджений не у всіх. У такому випадку консультації з фахівцями, які тямлять у поведінкових аспектах та психологічних станах людини, будуть корисними.

Інший бік проблеми, коли близькі вам люди не наважуються виїхати, а ви їх переконуєте.

Буває, що ми занадто наполегливо переконуємо – маніпуляції, ультиматуми, погрози. Це сприймається іншою людиною, як тиск. І вона замість того, щоб прислухатися до вас, починає захищатися. Коли ви тиснете на людину, то викликаєте в неї агресію. Таким чином процес раціонального розмірковування блокується, а включається захист чи протест.

Щоб ваші близькі до вас дослухалися, достатньо наводити логічні аргументи. І якщо людина не враховує їх (а таке буває часто, особливо в стресі), то це наслідки відчуття страху, який негативно позначається на процесі критично мислити.

Треба озвучувати вашу готовність бути поруч і готовність допомогти евакуюватися, коли людина на це наважиться. Тоді є шанс, що ваші застереження будуть взяті до відома і близька людина таки погодиться покинути небезпечне місце.

Поради описані вище носять загальний характер. До кожної ситуації треба підходити індивідуально. Якщо відчуваєте емоційний дискомфорт та потребу поділитися своїми страхами й сумнівами, ви можете скористатися послугами спеціалістів безкоштовної гарячої лінії психологічної підтримки благодійного фонду «Запорука».

 

Наші фахівці #поряд_попри_все1f9e1
Звертайтеся за безкоштовним номером 0 800 4000 23. Для дзвінків із-за кордону — +38 050 493 03 07