
З 2008 року

Заснування фонду
Історія фонду «Запорука» починається з 2005 року. У той його майбутня засновниця, Наталія Оніпко, як волонтерка відвідувала Національний інститут раку в Києві разом з італійським фондом Soleterre.
Протягом трьох років Наталія закладала основу фонду, що працює за міжнародними стандартами. У травні 2008 року фонд «Запорука» зареєстрований як благодійна організація.
Перші роки «Запоруки»

У 2008 році головними напрямами діяльності фонду стали психосоціальна турбота про родини з онкохворими дітьми та посилення лікарень, аби забезпечити для дітей з онкологічними захворюваннями належне лікуванням.
Створення служби психологічної підтримки
З моменту заснування фонду ми усвідомлювали важливість психологічної підтримки у процесі одужання дитини. Тож першим кроком організували постійну роботу психологічної служби у дитячому відділенні Національного інституту раку. Наші фахівці по сьогоднішній день надають підтримку як дітям, так і рідним, які перебувають поруч з дитиною під час лікування як в лікарнях, так і на «Дачах».
Перша «Дача» для родин з онкохворими дітьми
У 2009 році ми відкрили «Дачу» в орендованому приміщенні — перший в Україні родинний дім для проживання сімей із онкохворими дітьми поряд із лікарнею.
Вона стала «серцем Запоруки», адже уособлює суть нашої місії — дає можливість родині у довгий період лікування триматися разом, не відмовляючись від свого звичного життя.
Оновлення відділень
У 2009 році ми кардинально переобладнали діагностичну лабораторію у Національному інституті раку, що забезпечило отримання більш точного діагнозу.
В Інституті нейрохірургії повністю відновили операційне відділення відповідно до сучасних стандартів. І це суттєво підвищило якість хірургічних операцій.
Яким був наш 2010 рік?
У 2010 році фонд зробив значний крок вперед, розширивши свої ініціативи у галузі реабілітації та профілактики онкологічних захворювань у дітей.
Ми започаткували нові програми підтримки, здобули визнання на національному рівні та надали мотивацію для дітей, які борються з раком, створивши простір для їх відновлення та натхнення.
Запуск реабілітаційної служби

Поступово після налагодження регулярної роботи психологів при лікарні відкрили кабінет фізичної терапії в НІРі. Це були перші кроки до розвитку реабілітації дітей з онкологічними захворюваннями.
«Благодійник року-2010»
Здобули перше місце у Національному конкурсі «Благодійник року-2010» у номінації «Благодійна організація».
Цього ж року ініціювали інформаційну кампанію «Попередимо біду» серед педіатрів Київської, Сумської, Миколаївської, Волинської, Івано-Франківської областей. Мета – допомогти лікарям первинної ланки виявляти ознаки онкологічних захворювань у дітей на початковій стадії.
«Табір переможців»
Почали організовувати щорічний «Табір переможців», до якого приїжджають діти, що перемогли рак. Так ми руйнували стереотип про фатальність онкологічної хвороби, демонструючи позитивні приклади дітям, які і далі продовжують боротьбу й шукають сили та мотивацію на її подолання.
Посилення медичної інфраструктури
Ми стали лідером Національного рейтингу Благодійників 2014 у номінації «Витрати у сфері охорони здоров’я».
Почали співпрацю з Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром у Львові, де спочатку вже традиційно відкрили психологічний кабінет.
Згодом підсилили лікарню сучасним медичним обладнанням та реконструкцією онкогематологічного відділення.
Створення незалежної «Дачі»

У 2017 році ми розпочали будівництво нової незалежної «Дачі» — першого в Україні родинного дому для сімей із тяжкохворими дітьми поблизу лікарні.
Захист дітей під час пандемії
З початку 2020 року ми здійснювали комплексний захист проти Covid-19, аби вірус не завадив дітям лікуватися вчасно, безперервно та безпечно.
Для цього запровадили безоплатне ПЦР тестування, здійснювали озонування відділення в Інституті нейрохірургії, встановили дозатори для дезрозчинів та бактерицидні опромінювачі в Інституті раку.
Упродовж 2022–2023 років

За декілька днів до повномасштабної війни, яку розпочала росія проти України, ми відкрили клініку трансплантації кісткового мозку у Львові, де лікарі згодом успішно здійснили першу операцію дитині.
15 лютого 2022 року презентували документальний фільм «Дача», прем’єра якого відбулася у Мистецькому Арсеналі в Міжнародний день онкохворої дитини.
З початку великої війни розпочали комплексну співпрацю з Першим медичним об’єднанням у Львові, аби посилити напрям реабілітації й допомоги людям із пораненнями.
У 2023 році, попри війну, відкрили й облаштували зали фізичної терапії в Національному Інституті раку — перший такий простір для реабілітації при онколікарні.
30 жовтня, 2023 року, урочисто відкрили нову незалежну «Дачу» у Києві.
Оновили частину приймального відділення для важкохворих пацієнтів у ЗУСДМЦ у Львові.
Створили книгу «Ніколи не здавайся!» з життєствердними історіями для підтримки дітей, які проходять фізичну реабілітацію.
Запустили ще два напрями у своїй діяльності — підсилення постраждалих громад та допомога в лікуванні та реабілітації людей із травмами війни.