Help3 1024x1024
Нове місце, нова країна, незнайомі люди, чужа мова. Все це на фоні стресу від пережитого. Розгубленість і безпорадність втікачів не по своїй волі.
Як допомогти дитині адаптуватися після евакуації?
1f538Коли ви вже в безпеці і маєте можливість облаштовувати побут, пам’ятайте: дитина залишається дитиною і її дитинство повинно продовжуватися.
1f538На новому місці купіть або попросіть хоч якісь іграшки. Для дорослих це не є речі першої необхідності. Але для дитини гра – необхідна життєва потреба. Через гру вона зможе відгорювати, відсумувати, перемогти, побувати у майбутньому.
1f538Намагайтеся повернутися до звичного режиму життя – сніданок, прогулянка, обід, вечеря, почитати книжку, подивитися мультики.
1f538При переїзді важливо вийти на вулицю та познайомити дитину з навколишнім середовищем.
1f538Проговорюйте з нею свій план на наступний день чи на тиждень. Повертайте контроль над тими сферами життя, над якими можете.
1f538Запишіть дитину до дитсадка чи школи. Спілкування з однолітками допоможе їй швидше соціалізуватися в будь-якій країні.
Якщо є мовний бар’єр, пояснюйте дитині, що занурення в мовне середовище полегшить вивчення мови. Запишіться також на курси.
1f538Якщо в Україні залишилися тато чи інші родичі, пояснюйте, що все одно ви одна родина. Маєте можливість – телефонуйте, підтримуйте зв'язок. Запропонуйте намалювати малюнок, написати листа близькій людині, зробити альбом малюнків та згодом відправити.
1f538Обов’язково наголошуйте, що життя продовжується. Помічайте хороші моменти, які відбулися з вами вже на новому місці. Таким чином йде зміщення акценту з негативу на позитив.
Пам’ятайте, батьки для дитини – це їхній світ. Яким цей світ буде, залежить від дорослих.