
Як ми допомагали пацієнтам з мінно-вибуховими травмами
Контекст
За роки повномасштабної війни тисячі українців зазнали поранень, багато з них — діти. Серед найважчих випадків — комбіновані мінно-вибухові травми. Вони потребують складного лікування, тривалої реабілітації, підтримки з боку досвідченої команди медиків і психологів. До війни система реабілітації в Україні просто не була готова до такого масштабу й складності.
Як ми відповіли на виклик
Щоб підтримати поранених українців, команда фонду «Запорука» посилила напрям реабілітації. На початку 2024 року у партнерстві з італійською організацією Soleterre ми запустили проєкт «Посилення спроможності медзакладів у Києві, Львові та Дніпрі». Проєкт фінансувався Італійською агенцією з питань співробітництва в галузі розвитку (AICS). Допомогу реалізували на базі 4-х медзакладів Києва, Львова та Дніпра:
- НДСЛ «Охматдит»
- Перше медичне об’єднання Львова,
- КНП «Міська клінічна лікарня №4» ДМР (Дніпро)
- Регіональний медичний центр родинного здоров’я Дніпропетровської обласної ради.
Що зробили за період проєкту
Трохи більше, аніж за рік, маємо такі результати проєкту:
-
7750 пацієнтів отримали допомогу у лікарнях Києва, Львова та Дніпра.
-
Закупили обладнання на понад 22 млн грн, ліки й витратні матеріали — ще на майже 8 млн грн.
-
Провели реконструкцію відділення фізичної та реабілітаційної медицини у Регіональному медичному центрі родинного здоров’я Дніпропетровської обласної ради.
-
У львівському родинному домі «Дача» тимчасово жили й проходили реабілітацію 82 пацієнти разом з рідними.
-
Надали понад 5800 психологічних консультацій у лікарнях і ще понад 3000 — через гарячу лінію.
Завдяки цій підтримці пацієнти отримали не просто якісну медичну допомогу, а ще й відчуття безпеки.
Щоб підтримати українців з мінно-вибуховими травмами, команда фонду «Запорука» посилила напрям реабілітації. На початку 2024 року у партнерстві з Soleterre ми запустили проєкт «Посилення спроможності медзакладів у Києві, Львові та Дніпрі», який фінансувався Італійською агенцією з питань співробітництва в галузі розвитку.
Розвиток реабілітації через навчання фахівців
Щоб медична допомога залишалась якісною тривалий період, варто не тільки підсилити лікарні обладнанням, а й дати можливість фахівцям здобувати навички та знання, які рятують життя. За період проєкту:
- 20 українських лікарів та фізичних терапевтів пройшли стажування в Італії — в клініці Montecatone та в дитячій лікарні Bambino Gesù в Римі.
- Ще 22 фахівці завершили онлайн-курс із розробки клінічних настанов, створений для українців експертами з Болоньї у співпраці з Cochrane Italy.
- Долучились до організації Всеукраїнського конгресу фізичних терапевтів у Львові та конференції «Реабілітація у педіатрії» у Києві.
Дякуємо партнерам за довіру та співпрацю! Спільно ми не просто підсилили окремі лікарні, а зробили впевнені кроки задля зміцнення системи і були поруч з тими, хто цього потребує.
Підсилюємо реабілітацію разом

